PartneřiKarimpexFeronaKarviná
Aktuality

Jubileuszowa prelekcja (Cieszyn)

Serdecznie zapraszamy na jubileuszową prelekcję "Gorole - piyrszych 20" - 20 lat wspólnej wędrówki, 20 lat niesamowitych przygód. Egzotyczne krainy, magiczne zakątki świata. Przekrojowa prelekcja z wypraw od Bałkanów po Kamczatkę. Niezapomnaine przeżycie czeka was 28.1. 2022 r. od 18.00 godz. w Bibliotece Miejskiej w Cieszynie. Szczegóły viz plakat i zaproszenie.

02.12.2021
Diashow Gruzie (Brno)

Srdečně vás zveme na multimediální projekci s názvem: "Gruzie – ráj pod hradbami Kavkazu". Strhující vyprávění o Gruzii - přírodní i kulturní pokladnici pod monumentální hradbou Kavkazu. Magické scenérie, tisíciletá historie i pravá horská dobrodružství, tradičně krásné fotografie, autentická gruzínská hudba a poutavé vyprávění. Beseda se uskuteční v rámci pravidelného programu  cestopisných přednášek v divadle Barka v Brně, dne 24.1.2022 od 19.00 hod. Podrobnosti viz program přednášek.

02.12.2021
Diashow Gorole 20 (Velká Bíteš)

Zveme vás na jubilejní multimediální cestopisnou přednášku "Cesty opačným směrem aneb 20 let dobrodružství od Balkánu po Kamčatku". 20 let společných cest, 20 let neskutečných dobrodružství v magických zemích kdesi na samém konci světa. Inspirativní vyprávění o místech oplývajících nevšední krásou, která přesto nepatří k těm často navštěvovaným. Nezapomenutelný zážitek plný mistrovských fotografií a videí, poutavého vyprávění a autentické hudby na vás čeká v Městské knihovně Velká Bíteš dne 17. 2. 2022 od 17.00 hodin. Podrobnosti viz plakát a pozvánka.

16.01.2022
Diashow Gorole 20 (Černá Hora)

Zveme vás na jubilejní multimediální cestopisnou přednášku "Cesty opačným směrem aneb 20 let dobrodružství od Balkánu po Kamčatku". 20 let společných cest, 20 let neskutečných dobrodružství v magických zemích kdesi na samém konci světa. Inspirativní vyprávění o místech oplývajících nevšední krásou, která přesto nepatří k těm často navštěvovaným. Nezapomenutelný zážitek plný mistrovských fotografií a videí, poutavého vyprávění a autentické hudby na vás čeká v Městské knihovně Velká Bíteš dne 2. 3. 2022 od 18.00 hodin. Podrobnosti viz plakát a pozvánka.

16.01.2022
Diashow Kyrgyzstán (Nedvědice)

Srdečně zveme na multimediální projekci s názvem "Kyrgyzstán - země koní a Nebeských hor". Kyrgyzstán je zemí zaslíbenou každého milovníka horských dobrodružství. Multimediální projekce představí kouzlo tohoto pozemského ráje. Čeká vás nezapomenutelná cesta do Střední Asie, plná mistrovských fotografií a videí, poutavého vyprávění a autentické hudby. Na společnou cestu vyrazíme 25. 3. 2022 od 18.00 hod v kouzelném prostředí Obřadní místnosti historického domu č.p. 32 v Nedvědici. Podrobnosti viz pozvánka a plakát.

16.01.2022
Daishow Gorole 20 (Brno)

Zveme vás na jubilejní multimediální cestopisnou přednášku "Cesty opačným směrem aneb 20 let dobrodružství od Balkánu po Kamčatku". 20 let společných cest, 20 let neskutečných dobrodružství v magických zemích kdesi na samém konci světa. Inspirativní vyprávění o místech oplývajících nevšední krásou, která přesto nepatří k těm často navštěvovaným. Nezapomenutelný zážitek plný mistrovských fotografií a videí, poutavého vyprávění a autentické hudby na vás čeká v Kulturním domě Rubín Brno dne 4. 4. 2022 od 16.30 hodin. Podrobnosti viz plakát a pozvánka.

16.01.2022
Diashow Bosna, Černá Hora (Rajhrad)

Srdečně zveme všechny milovníky balkánských dobrodružství na multimediální projekci s názvem "Horské perly Balkánu, Bosna a Černá Hora"V hor(s)kém srdci Balkánu, v zapomenutých zákoutích Bosny a Černé Hory, na poutníka čekají dobrodružství kořeněná orientem. Dramatické monumentální hory se skalnatými štíty, kaňony a jezery, ale i poklidná pohoří s pastvinami, salašemi a jejich přátelskými obyvateli. Multimediální projekce plná mistrovských fotografií, poutavého vyprávění a autentické hudby. Městská knihovna Rajhrad, čtvrtek 21. 4. 2022 od 18.00 hodin. Podrobnosti viz plakát a pozvánka.

 

12.01.2022
Gorole
Země na konci světa
Země na konci světa

Dosud bohudík trvá ta země
kdesi na samém konci světa,
nám všem, co věrně jdou svou pěšinou.
Hledat vrchol, vysněný obraz,
s nímž věčná touha se střetá,
s vírou, že naše kroky jej neminou.
A všechna naše hledání a touhy
nebudou marným snem,
když naše duše křídla rozepne…
A vzlétá za vytouženou zemí, za oním vrcholem,
co leží kdesi na samém konci světa.

Robert Wiliam Service

(c) Copyright Gorole , gorole@gorole.cz